Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Breadcrumbs


bip_logo.png

Nauczyciele

Galerie zdjęć

Pliki do pobrania

Logowanie
15
mar
Wycieczka do Planetarium PDF Drukuj Email
Aktualności - Wycieczki
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

W dniu 12 marca 2016 r grupa 28 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Planetarium EC1 w  Lodzi. Ci, którzy mieli przyjemność stanąć oko w oko z odległymi galaktykami i prawie dotykać gwiazd, to uczniowie osiągający najwyższe wyniki w nauce za pierwsze półrocze tego roku szkolnego. Trzeba było pochwalić się średnią ocen powyżej 4,75, by móc przygotowywać się do tej eskapady.

Planetarium zachwyciło nas swoim wyglądem, a sam pokaz dostarczył niesamowitych wrażeń. Piękna jest Ziemia, jako  jedno z ziarenek wszechświata, ale ile uroku ma w sobie kosmos, to trzeba zobaczyć. Zachęcamy więc wszystkich do takiej podróży. Przecież do Łodzi jest tylko 60km.

Należy jeszcze dodać, że tradycyjnie odwiedziliśmy Mc Donalds i dopiero odpowiednio najedzeni wystartowaliśmy w przestworza. Było fantastycznie.

Poprawiony: wtorek, 15 marca 2016 18:56
Więcej…
 
01
mar
Rekrutacja do klas I PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zbigniew Kacprowicz   

Rekrutacja w Szkole Podstawowej Nr 1 w Krośniewicach odbywać się będzie w dniach 1 marca – 7 kwietnia 2016 roku. Zgłoszenia i wnioski dostępne są poniżej, jak również w sekretariacie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krośniewicach. Serdecznie zapraszamy.

 

Poprawiony: wtorek, 01 marca 2016 17:03
 
12
lut
"Karnawałowe szaleństwo 2016!!!" PDF Drukuj Email
Aktualności - Imprezy i uroczystości
Wpisany przez Małgorzata Stasiak   

 

29.01.2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Krośniewicach odbył się bal karnawałowy dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Wszystkie dzieci przebrane w ciekawe i barwne stroje chętnie uczestniczyły w przygotowanych konkurencjach i zabawach karnawałowych.

Pląsom i tańcom nie było końca!!! Za odwagę i  dzielną rywalizację dzieci otrzymały kolorowe, pamiątkowe dyplomy, upominki i słodycze.

Organizatorem balu były panie: Joanna Miszczuk, Romana Kłopska, Małgorzata Stasiak i Aleksandra Grzelak.

W rolę prowadzącej bal karnawałowy wcieliła się wychowawczyni klasy IIc Małgorzata Stasiak - Pocahontas.

Panią Stasiak wspierali wszyscy wychowawcy klas oraz rodzice.

Pani Komorowska z duża przyjemnością wykonała mnóstwo pamiątkowych zdjęć wszystkim uczestnikom balu.

W świetnych humorach i tanecznym krokiem zakończyliśmy „Karnawałowe Szaleństwo 2016" w naszej szkole!!!

Poprawiony: piątek, 12 lutego 2016 14:07
Więcej…
 
12
lut
"Ale można też w spiżarni czekać na Jezusa”. PDF Drukuj Email
Aktualności - Imprezy i uroczystości
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

18 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Krośniewicach już od wczesnych godzin rannych dało się zauważyć jakąś szczególną atmosferę ekscytacji. I nic w tym dziwnego, bo tego właśnie piątkowego wieczoru już po raz dziewiętnasty prezentowane było widowisko z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jeszcze ostatnie poprawki przy pięknie udekorowanej choince na korytarzu, drobna kosmetyka przy gwiazdach zawieszonych
w oknach sutereny i można było prowadzić gości do ……. spiżarni. Tak, do spiżarni, jako że w tym roku rzecz działa się właśnie tam, a spektakl nosił tytuł „Ale można też w spiżarni czekać na Jezusa”.

Baśniowa scenografia, efektowna gra świateł i piękna muzyka przeniosły widzów w inny wymiar czasu i inne realia. Ale cóżby to wszystko znaczyło, gdyby nie znakomita gra aktorów. To im widzowie zawdzięczali wybuchy radości, chwile głębokiej zadumy, a czasem ukradkiem ocierane łzy. Chyba było naprawdę ładnie, bo brawom i gratulacjom nie było końca. Wiemy, że są tacy, którzy już myślą o przyszłorocznej, jubileuszowej wizycie w naszej „sali widowiskowej”.

Poprawiony: piątek, 12 lutego 2016 14:25
Więcej…
 
12
lut
Królewna Śnieżka PDF Drukuj Email
Aktualności - Inne
Wpisany przez Marlena Wysocka   

 

W dniu 11.01.2016r. na deskach teatru Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krośniewicach, dwukrotnie wystawiono bajkę w angielskiej wersji językowej pt. „ Królewna Śnieżka”.

Przedstawienie obejrzeli wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście: p. Burmistrz, przedszkolaki i rodzice. 

Inicjatorem tego przedsięwzięcia była nauczycielka języka angielskiego p. Marlena Wysocka, która fachowo zadbała o poprawność językową interpretacji scenariusza.

Wszystkie role w bajce brawurowo odegrali uczniowie klasy IIIa. Nad emocjonalnym przekazywaniem treści czuwała wychowawczyni p. Romana Kłopska.

 

Dzieciom przydzielono role zgodnie z ich predyspozycjami. Wykorzystano ich spontaniczność i pewność siebie, które okazały się trafnym wyborem. Dobrze osadzone role zostały docenione przez widzów gromkimi brawami. Dominika Błaszczyk w roli Śnieżki, urodą i wdziękiem niczym nie ustępowała hollywoodzkiej gwieździe. Niezwykłą swobodę

i pewność siebie prezentowała Nadia Szadkowska, odtwórczyni roli Złej Królowej.

 

Poprawiony: piątek, 12 lutego 2016 13:36
Więcej…
 
12
lut
Walentynki PDF Drukuj Email
Aktualności - Imprezy i uroczystości
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

Walentynki  2016 dotarły do odbiorców!!! Kartki walentynkowe wypełniły nową skrzynkę w świetlicy. Tegoroczne życzenia zostały w większości samodzielnie wykonane  i zaadresowane przez dzieci. Uczennice klasy VIc dostarczyły walentynki pod wskazane adresy: uczniom i nauczycielom. Obdarowani  byli mile zaskoczeni dowodami sympatii. Poczta walentynkowa wprowadziła wszystkich w dobry nastrój przed feriami zimowymi.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Poprawiony: piątek, 12 lutego 2016 13:31
 
04
gru
III Turniej sportowy „OD PRZEDSZKOLAKA DO SZKOLNEGO ŻAKA" PDF Drukuj Email
Aktualności - Sport
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

2 grudnia 2015 r. w hali sportowej odbyła się, tradycyjnie już, III edycja turnieju sportowego "Od przedszkolaka do szkolnego żaka". Uczniowie z naszej szkoły integrowali się z dziećmi z miejskiego przedszkola podczas sportowych zmagań. Każdą drużynę, liczącą 10 osób, tworzyli przedstawicieli klas I i przedszkolaki. Konkurencje z jakimi zmierzyli się mali sportowcy miały różny stopień trudności, ale z każdą dzieci radziły sobie doskonale. Pozostali uczniowie bardzo mocno dopingowali swoje drużyny. Zwycięzcami okazała się drużyna klasy I b –wychowankowie p. Katarzyny Pietrzak, drugie miejsce zajęła klasa I C-z wychowawczynią p. Agnieszką Morawską i III klasa I A z wychowawczynią p. Dorotą Lewandowska Wszyscy uczestnicy zawodów nagrodzeni zostali medalami oraz dyplomami. Niezwykle miłą niespodzianką na zakończenie imprezy okazała się wizyta Św. Mikołaja i jego pomocnicy, którzy to przywieźli wszystkim dzieciom słodkie upominki.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 46


Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010)