Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Breadcrumbs


bip_logo.png

Nauczyciele

Galerie zdjęć

Pliki do pobrania

Logowanie
15
cze
Wycieczka do "Andersówki" PDF Drukuj Email
Aktualności - Wycieczki
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

We wtorek 2 czerwca niezwykle sympatyczna grupa rowerzystów zjawiła się przed domem rodzinnym generała Władysława Andersa. Byli to uczniowie klasy IV C ze Szkoły Podstawowej NR 1 w Krośniewicach z wychowawcą panem Arkadiuszem Sochalą. Dzieci przyjeżdżając na wycieczkę zawsze liczą na dobrą zabawę, wspaniałą rozrywkę, moc wrażeń. Popularna "Andersówka" z instruktorem GCKSiR w Krośniewicach jest w stanie nie tylko sprostać takim oczekiwaniom, zapewnia o wiele więcej. Rodzinny dom generała, w którym od 2007 roku funkcjonuje świetlica jest nie tylko miejscem gier i zabaw, jest miejscem pamięci, hołdu i historycznej wiedzy o jednym z największych bohaterów naszej narodowej historii. Każdy, kto przekroczy próg "Andersówki" (oprócz upragnionego w czasie upału chłodu) spotka się z wyjątkową atmosferą przesiąkniętą powagą, pamiątkami z czasów II wojny światowej i tym niespotykanym połączeniem historii z teraźniejszością.

Więcej…
 
15
cze
Taaaaaaka ryba PDF Drukuj Email
Aktualności - Konkursy
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

 

To już nie pierwszy raz, kiedy uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krośniewicach wyruszyli na zawody wędkarskie zorganizowane przez Krośniewickie Stowarzyszenie Wędkarskie. Sobotni ranek 13 czerwca zapowiadał wyśmienita pogodę, toteż już przed ósmą trzydziestu rowerzystów z wędkami i innym ekwipunkiem stawiło się przed budynkiem szkoły. O godzinie 8:10 peleton wyruszył do Franek, gdzie czekali na nas członkowie stowarzyszenia. Natychmiast rozpoczęły się przygotowania do zawodów: losowanie stanowisk, odbieranie przynęty, rozkładanie sprzętu. Na sygnał sędziego głównego rozpoczęło się wędkowanie. Z każdą chwilą emocje stawały się coraz większe. Tu w ogóle nie ma brania, tam ryba zerwał się kiedy była już nad wodą, ktoś wymienia już czwartą wędkę, a efekt dalej mizerny i wreszcie jakiś niepokój na jednym ze stanowisk. To Dominik Frontczak z klasy Ic podejmuje walkę z taaaaaką rybą. Oj, trzeba było przechytrzyć bestię, by bezpiecznie wyjąć ją z wody. Trud się opłacał.

Poprawiony: poniedziałek, 15 czerwca 2015 13:04
Więcej…
 
10
cze
XXIII Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków w Bielicach PDF Drukuj Email
Aktualności - Sport
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

30 mama 2015 r. uczniowie naszej szkoły w skladzie 36 osób uczestniczyli XXIII Europejskich Biegach Młodych Olimpijczyków w Bielicach k/Sochaczewa. Był to już nas 20 udział w zawodach rangi ogólnopolskiej. Tym razem rywalizowaliśmy z zawodnikami 66 szkół podstawowych i zajęliśmy wysokie 14 miejsce. W przyszłym roku postaramy się jak najlepiej przygotowac naszych sportowców do zawodów w Bielicach aby walczyć o wyższe miejsce w klasyfikacji zespołowej.

 

Gościem honorowym zawodów był Zbigniew Bródka.

 

Poprawiony: czwartek, 11 czerwca 2015 10:08
Więcej…
 
29
maj
OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM PDF Drukuj Email
Aktualności - Inne
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

W dniach 30 maja – 6 czerwca 2015 roku przypada XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.

W świetlicy szkolnej zostały zorganizowane zajęcia czytelnicze. Uczniowie z klasy Ia, IIa i IIc wysłuchali fragmentów książki pt. „Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci" Grzegorza Kasdepki. Wybrane rozdziały książki czytali nauczyciele p. Joanna Miszczuk i p. Tomasz Sobczak oraz uczennica Katarzyna Śliwińska z klasy Vc.

Na koniec zajęć krótko omówiliśmy zasady dobrego wychowania.

Poprawiony: piątek, 29 maja 2015 11:19
Więcej…
 
27
maj
Pięknie być człowiekiem PDF Drukuj Email
Aktualności - Konkursy
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXXVII edycji konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży „Pięknie być człowiekiem". W tym roku dzieci podczas konkursu prezentowały twórczość świętego Jana Pawła II oraz księdza Jana Twardowskiego. Pięknie zaprezentowali się nasi uczniowie, a Gabrysia Albińska i Bartek Drzewiecki przygotowani przez panią A.Grzelak zajęli I miejsce w eliminacjach gminnych oraz III w eliminacjach rejonowych, które odbywały się w Kutnie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
27
maj
W drodze do świętości PDF Drukuj Email
Aktualności - Imprezy i uroczystości
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

Dnia 26 kwietnia w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia N.M.P. w Krośniewicach uczniowie z kl. VI B zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „ W drodze do Świętości". W ten sposób uczciliśmy pierwszą rocznicę wyniesienia Jana Pawła II na Świętego. Wszyscy zgromadzeni z dużym zainteresowaniem i w skupieniu wzięli udział w uroczystości. Ksiądz Proboszcz Jacek Drzewiecki podziękował za chwile pełne wzruszenia spędzone z Janem Pawłem II. Dzieci zostały przygotowane przez panią Aleksandrę Grzelak, a pomagającymi byli Waldemar Herłaziński i Małgorzata Wiśniewska.

Poprawiony: piątek, 29 maja 2015 11:33
Więcej…
 
27
maj
Wycieczka do Brdowa PDF Drukuj Email
Aktualności - Wycieczki
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

Dnia 13.05.2015 r.uczniowie klas II uczestniczyli w pielgrzymce dziękczynnej do Brdowa. W sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej ksiądz Jacek Drzewiecki odprawił Mszę świętą w intencji dzieci, które w niedzielę 10.05 2015r przyjęły po raz pierwszy komunię świętą. Następnie odmówiono Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny w intencji dzieci. Następnie brat Dominik zapoznał wszystkich z historią sanktuarium i oprowadził po świątyni. Pielgrzymka zakończyła się wspólnym posiłkiem i zabawą na świeżym powietrzu, wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wrócili do domów.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 46


Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010)