Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Breadcrumbs

Aktualności Uroczystości

bip_logo.png

Nauczyciele

Galerie zdjęć

Pliki do pobrania

Logowanie
Imprezy i uroczystości
"Karnawałowe szaleństwo 2016!!!" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Stasiak   
piątek, 12 lutego 2016 13:54

 

29.01.2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Krośniewicach odbył się bal karnawałowy dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Wszystkie dzieci przebrane w ciekawe i barwne stroje chętnie uczestniczyły w przygotowanych konkurencjach i zabawach karnawałowych.

Pląsom i tańcom nie było końca!!! Za odwagę i  dzielną rywalizację dzieci otrzymały kolorowe, pamiątkowe dyplomy, upominki i słodycze.

Organizatorem balu były panie: Joanna Miszczuk, Romana Kłopska, Małgorzata Stasiak i Aleksandra Grzelak.

W rolę prowadzącej bal karnawałowy wcieliła się wychowawczyni klasy IIc Małgorzata Stasiak - Pocahontas.

Panią Stasiak wspierali wszyscy wychowawcy klas oraz rodzice.

Pani Komorowska z duża przyjemnością wykonała mnóstwo pamiątkowych zdjęć wszystkim uczestnikom balu.

W świetnych humorach i tanecznym krokiem zakończyliśmy „Karnawałowe Szaleństwo 2016" w naszej szkole!!!

Poprawiony: piątek, 12 lutego 2016 14:07
Więcej…
 
"Ale można też w spiżarni czekać na Jezusa”. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
piątek, 12 lutego 2016 13:37

18 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Krośniewicach już od wczesnych godzin rannych dało się zauważyć jakąś szczególną atmosferę ekscytacji. I nic w tym dziwnego, bo tego właśnie piątkowego wieczoru już po raz dziewiętnasty prezentowane było widowisko z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jeszcze ostatnie poprawki przy pięknie udekorowanej choince na korytarzu, drobna kosmetyka przy gwiazdach zawieszonych
w oknach sutereny i można było prowadzić gości do ……. spiżarni. Tak, do spiżarni, jako że w tym roku rzecz działa się właśnie tam, a spektakl nosił tytuł „Ale można też w spiżarni czekać na Jezusa”.

Baśniowa scenografia, efektowna gra świateł i piękna muzyka przeniosły widzów w inny wymiar czasu i inne realia. Ale cóżby to wszystko znaczyło, gdyby nie znakomita gra aktorów. To im widzowie zawdzięczali wybuchy radości, chwile głębokiej zadumy, a czasem ukradkiem ocierane łzy. Chyba było naprawdę ładnie, bo brawom i gratulacjom nie było końca. Wiemy, że są tacy, którzy już myślą o przyszłorocznej, jubileuszowej wizycie w naszej „sali widowiskowej”.

Poprawiony: piątek, 12 lutego 2016 14:25
Więcej…
 
Walentynki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
piątek, 12 lutego 2016 13:28

Walentynki  2016 dotarły do odbiorców!!! Kartki walentynkowe wypełniły nową skrzynkę w świetlicy. Tegoroczne życzenia zostały w większości samodzielnie wykonane  i zaadresowane przez dzieci. Uczennice klasy VIc dostarczyły walentynki pod wskazane adresy: uczniom i nauczycielom. Obdarowani  byli mile zaskoczeni dowodami sympatii. Poczta walentynkowa wprowadziła wszystkich w dobry nastrój przed feriami zimowymi.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Poprawiony: piątek, 12 lutego 2016 13:31
 
„Pasowania nadszedł czas…” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
wtorek, 27 października 2015 12:22

18 września 2015r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Krośniewicach miała miejsce niezwykle ważna uroczystość. Najmłodsi uczniowie tej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie. Pierwszaki ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i pilnie uczyć się. Po tak podniosłej przysiędze zostali pełnoprawnymi uczniami tej szkoły. Aktu pasowania symbolicznym ołówkiem dokonywała pani i pan dyrektor szkoły A. Banasiak i Z. Kacprowicz. Następnie pełne przejęcia, odświętnie ubrane, śpiewały i recytowały, chcąc udowodnić wszystkim zebranym, iż są pełne zapału do zdobywania wiedzy. Części artystycznej przygotowanej przez panie wychowawczynie klas M. Lewandowską, K. Pietrzak i A. Morawską przysłuchiwali się tłumnie zgromadzeni rodzice, dziadkowie dzieci oraz szczególni goście ks. prałat Jacek Drzewiecki i pani W. Gajewska przedstawiciel BS w Krośniewicach. Po zaprezentowaniu swoich talentów dzieci nagrodzone zostały pięknymi dyplomami, upominkami, znaczkami odblaskowymi oraz książeczkami SKO. Ukoronowaniem uroczystości były pamiątkowe zdjęcia.

Uroczystość dostarczyła dzieciom i ich rodzicom wielu miłych przeżyć i wzruszeń.

 
W drodze do świętości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
środa, 27 maja 2015 08:14

Dnia 26 kwietnia w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia N.M.P. w Krośniewicach uczniowie z kl. VI B zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „ W drodze do Świętości". W ten sposób uczciliśmy pierwszą rocznicę wyniesienia Jana Pawła II na Świętego. Wszyscy zgromadzeni z dużym zainteresowaniem i w skupieniu wzięli udział w uroczystości. Ksiądz Proboszcz Jacek Drzewiecki podziękował za chwile pełne wzruszenia spędzone z Janem Pawłem II. Dzieci zostały przygotowane przez panią Aleksandrę Grzelak, a pomagającymi byli Waldemar Herłaziński i Małgorzata Wiśniewska.

Poprawiony: piątek, 29 maja 2015 11:33
Więcej…
 
Krośniewickie Maki 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
wtorek, 19 maja 2015 08:28

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 10


Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010)