Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Breadcrumbs

Aktualności Wycieczki

bip_logo.png

Nauczyciele

Galerie zdjęć

Pliki do pobrania

Logowanie
Wycieczki
Wycieczka do Kopalni Soli w Kłodawie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tomasz Sobczak   
środa, 23 marca 2016 13:57

17 marca 2016r. uczniowie z klas 5A i 5C zwiedzali podziemną trasę turystyczną Kopalni Soli w Kłodawie.

Uczniowie zjechali windą na głębokość 612 metrów pod ziemię. Przewodnik opowiadał jak wydobywano sól dawniej oraz jak robi się to w czasach obecnych. Dzieciaki wysłuchały także legendy o tym skąd wzięła się sól pod Kłodawą.

Główną atrakcją jest spacer po korytarzach wykutych w soli. Ściany korytarzy mienią się kolorami, gdyż sól kłodawska ma odcienie biały, różowy a także niebieski.

Zapraszamy wszystkich do zwiedzania Podziemnej trasy turystycznej w Kłodawie.

Wycieczkę zorganizowali p. Arkadiusz Sochala i p. Tomasz Sobczak.

Poprawiony: środa, 23 marca 2016 14:18
Więcej…
 
Wycieczka do Planetarium PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
wtorek, 15 marca 2016 18:52

W dniu 12 marca 2016 r grupa 28 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Planetarium EC1 w  Lodzi. Ci, którzy mieli przyjemność stanąć oko w oko z odległymi galaktykami i prawie dotykać gwiazd, to uczniowie osiągający najwyższe wyniki w nauce za pierwsze półrocze tego roku szkolnego. Trzeba było pochwalić się średnią ocen powyżej 4,75, by móc przygotowywać się do tej eskapady.

Planetarium zachwyciło nas swoim wyglądem, a sam pokaz dostarczył niesamowitych wrażeń. Piękna jest Ziemia, jako  jedno z ziarenek wszechświata, ale ile uroku ma w sobie kosmos, to trzeba zobaczyć. Zachęcamy więc wszystkich do takiej podróży. Przecież do Łodzi jest tylko 60km.

Należy jeszcze dodać, że tradycyjnie odwiedziliśmy Mc Donalds i dopiero odpowiednio najedzeni wystartowaliśmy w przestworza. Było fantastycznie.

Poprawiony: wtorek, 15 marca 2016 18:56
Więcej…
 
Wycieczka do Warszawy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
wtorek, 27 października 2015 12:26

24 września my uczniowie klasy IIA, IIB i II C wyjechaliśmy na pierwszą całodniową wycieczkę do Warszawy. Wcześniej przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas podróży autokarem i w czasie zwiedzania oraz zasady kulturalnego zachowania w miejscach publicznych. To bardzo ważne dobrze zaprezentować się w nowych sytuacjach i wśród nieznanych rówieśników i dorosłych.

Jechaliśmy ślicznym, nowoczesnym autokarem i podróż upłynęła nam szybko. Zaczęliśmy zwiedzanie od Łazienek, gdzie spotkaliśmy z panią przewodnik. Zobaczyliśmy najpierw Belweder i pomnik Józefa Piłsudskiego. Później pod pomnikiem Fryderyka Chopina wysłuchaliśmy utworów tego wielkiego kompozytora i zrobiliśmy grupowe zdjęcie. Wędrując przez park łazienkowski słuchaliśmy informacji pani przewodnik, podziwialiśmy kolorowe pawie, wesołe wiewiórki i piękne historyczne budowle.

Zwiedzaliśmy Pałac na wodzie-aż usta otworzyliśmy z zachwytu-widzieliśmy zegar słoneczny, amfiteatr, Starą Pomarańczarnię. Następnie pojechaliśmy na Stare Miasto. Zobaczyliśmy tam stare kamieniczki, Pomnik Syrenki, mury obronne, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski-nogi nas rozbolały od maszerowania, ale wszystko było takie piękne!

Następnie pojechaliśmy do budynku Telewizji Polskiej (TVP), gdzie pokazano nam jak powstają różnorodne programy telewizyjne, np. „Jaka to melodia", „Świat się kręci". Nie zdawaliśmy sobie sprawy ilu ludzi i ile urządzeń odpowiada za realizację programu. W sklepie z pamiątkami kupiliśmy zabawki, gadżety związane z telewizją, np. Krecika, Koziołka Matołka.

Poprawiony: wtorek, 27 października 2015 12:36
Więcej…
 
W poszukiwaniu Napoleona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
poniedziałek, 22 czerwca 2015 11:32

Chciał podbić Europę, dowodził potężną armią, był wielki, potężny i czczony, a tymczasem przecudnej urody młodziutka Marysieńka przez chwilę zatrzymała go w niezwykłych Walewicach kilka kilometrów od Łowicza. Tam odkryliśmy miejsce nieprzeciętnej urody z pięknym pałacem, stadniną koni, czterema okazałymi dębami na klombie i aleją lipową, która powiodła nas w zaczarowany świat wodza i jego muzy.

20 czerwca 2015 r. uczniowie klasy IVb i VIb naszej szkoły wyruszyli do Walewic śledzić losy zakochanych. Jak jest tu pięknie nie można opowiedzieć. Tu trzeba być. Najpierw jednak przez cały rok szkolny należy uczciwie pracować, by zdobyć wysokie średnie, jako że tacy właśnie uczniowie byli uczestnikami tej niecodziennej wyprawy.

Przy ładnej pogodzie wyruszyliśmy do Walewic już o godzinie 8:00. Najpierw dotarliśmy do Piątku, by zatrzymać się w miejscu, gdzie wyznaczono geometryczny środek Polski. To ważne miejsce w naszym kraju i położone tak blisko Krośniewic. Stad dotarliśmy do Walewic gdzie spędziliśmy czas na zwiedzaniu, opowieściach i spacerze po parku. Czas płynął bardzo szybko więc niezbyt radośnie wyjeżdżaliśmy z zaczarowanej krainy, ale nastroje poprawiał fakt, że teraz jechaliśmy nakarmić ciało. Tradycyjnie kolejny postój wycieczki odbył się w McDonald´s. Tym razem wyżerka przekroczyła wszelkie granice rozsądku. Nie będziemy opisywać, by głodnym nie robić apetytu. Jedno możemy stwierdzić. Było przepysznie.

Do domu dotarliśmy około godziny czternastej. Radośni i najedzeni mieliśmy co opowiadać w domach.

Więcej…
 
Wycieczka do "Andersówki" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
poniedziałek, 15 czerwca 2015 21:20

We wtorek 2 czerwca niezwykle sympatyczna grupa rowerzystów zjawiła się przed domem rodzinnym generała Władysława Andersa. Byli to uczniowie klasy IV C ze Szkoły Podstawowej NR 1 w Krośniewicach z wychowawcą panem Arkadiuszem Sochalą. Dzieci przyjeżdżając na wycieczkę zawsze liczą na dobrą zabawę, wspaniałą rozrywkę, moc wrażeń. Popularna "Andersówka" z instruktorem GCKSiR w Krośniewicach jest w stanie nie tylko sprostać takim oczekiwaniom, zapewnia o wiele więcej. Rodzinny dom generała, w którym od 2007 roku funkcjonuje świetlica jest nie tylko miejscem gier i zabaw, jest miejscem pamięci, hołdu i historycznej wiedzy o jednym z największych bohaterów naszej narodowej historii. Każdy, kto przekroczy próg "Andersówki" (oprócz upragnionego w czasie upału chłodu) spotka się z wyjątkową atmosferą przesiąkniętą powagą, pamiątkami z czasów II wojny światowej i tym niespotykanym połączeniem historii z teraźniejszością.

Więcej…
 
Wycieczka do Brdowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
środa, 27 maja 2015 08:13

Dnia 13.05.2015 r.uczniowie klas II uczestniczyli w pielgrzymce dziękczynnej do Brdowa. W sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej ksiądz Jacek Drzewiecki odprawił Mszę świętą w intencji dzieci, które w niedzielę 10.05 2015r przyjęły po raz pierwszy komunię świętą. Następnie odmówiono Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny w intencji dzieci. Następnie brat Dominik zapoznał wszystkich z historią sanktuarium i oprowadził po świątyni. Pielgrzymka zakończyła się wspólnym posiłkiem i zabawą na świeżym powietrzu, wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wrócili do domów.

 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 1 z 7


Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010)