Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Breadcrumbs

Aktualności Konkursy

bip_logo.png

Nauczyciele

Galerie zdjęć

Pliki do pobrania

Logowanie
Konkursy
Taaaaaaka ryba PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
poniedziałek, 15 czerwca 2015 09:24

 

To już nie pierwszy raz, kiedy uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krośniewicach wyruszyli na zawody wędkarskie zorganizowane przez Krośniewickie Stowarzyszenie Wędkarskie. Sobotni ranek 13 czerwca zapowiadał wyśmienita pogodę, toteż już przed ósmą trzydziestu rowerzystów z wędkami i innym ekwipunkiem stawiło się przed budynkiem szkoły. O godzinie 8:10 peleton wyruszył do Franek, gdzie czekali na nas członkowie stowarzyszenia. Natychmiast rozpoczęły się przygotowania do zawodów: losowanie stanowisk, odbieranie przynęty, rozkładanie sprzętu. Na sygnał sędziego głównego rozpoczęło się wędkowanie. Z każdą chwilą emocje stawały się coraz większe. Tu w ogóle nie ma brania, tam ryba zerwał się kiedy była już nad wodą, ktoś wymienia już czwartą wędkę, a efekt dalej mizerny i wreszcie jakiś niepokój na jednym ze stanowisk. To Dominik Frontczak z klasy Ic podejmuje walkę z taaaaaką rybą. Oj, trzeba było przechytrzyć bestię, by bezpiecznie wyjąć ją z wody. Trud się opłacał.

Poprawiony: poniedziałek, 15 czerwca 2015 13:04
Więcej…
 
Pięknie być człowiekiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
środa, 27 maja 2015 08:15

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXXVII edycji konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży „Pięknie być człowiekiem". W tym roku dzieci podczas konkursu prezentowały twórczość świętego Jana Pawła II oraz księdza Jana Twardowskiego. Pięknie zaprezentowali się nasi uczniowie, a Gabrysia Albińska i Bartek Drzewiecki przygotowani przez panią A.Grzelak zajęli I miejsce w eliminacjach gminnych oraz III w eliminacjach rejonowych, które odbywały się w Kutnie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Powiatowe Konkursy Plastyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
czwartek, 07 maja 2015 11:23

W dniu 2015.04.29 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kutnie odbyło się uroczyste podsumowanie trzech Powiatowych Konkursów Plastycznych zorganizowanych dla uczniów szkół podstawowych powiatu kutnowskiego przez Powiatową Stację Sanitarno –Epidemiologiczną Kutnie oraz Starostwo Powiatowe w Kutnie ( fundator nagród).

W uroczystym wręczeniu nagród i dyplomów dla laureatów ,osób wyróżnionych oraz dla Dyrekcji i Grona Pedagogicznego Szkół  udział wzięła Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kutnie p. Celina Marciszewska oraz Starosta Kutnowski p.Krzysztof Debich.

 

Więcej…
 
Najpiękniejsza palma wielkanocna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
poniedziałek, 06 kwietnia 2015 11:52

W Niedzielę Palmową dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w procesji. Radośnie wymachiwały palmami wielkanocnymi i wołały „Hosanna". Palmy, które dzieci wykonały wspólnie z rodzicami były piękne i kolorowe. Po Mszy świętej został rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejszą palmę wielkanocną" zorganizowany przez panie H. Szczesiak i A. Grzelak. Wykonawcami najpiękniejszych palm byli: M. Dębski, M. Ślusarczyk, I. Antczak, B. Szczygieł, H. Szadkowski, W, Starosta, W. Wojtera, K. Ryźlak, N. Stasiak.

Zwycięzcy otrzymali wielkanocne paczki z zajączkami i jajkami czekoladowymi ufundowanymi przez księdza proboszcza J. Drzewieckiego.

Pozostałe dzieci dostały słodkie nagrody pocieszenia.

Poprawiony: piątek, 10 kwietnia 2015 10:55
Więcej…
 
Konkurs - zegary PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
piątek, 27 marca 2015 11:13

27 lutego 2015 r. w naszej szkole uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w finale sprawdzianu umiejętności praktycznych – Obliczenia zegarowe i kalendarzowe. Spośród wszystkich uczniów do finału zakwalifikowało się 25 najlepszych, wyłonionych przez wychowawców w pojedynkach klasowych. Po kolejnych zmaganiach z niełatwymi zadaniami dotyczącymi zagadnień czasowych wyłoniono wreszcie troje najlepszych uczniów, którzy zawsze poradzą sobie z kwestiami: "za ile miesięcy rozpoczną się wakacje", czy "ile minut pozostało do dzwonka na przerwę":).Oto zwycięzcy:

  

1. Oliwia Stasiak kl. II c – I miejsce

2. Jakub Szczygieł kl. III a – II miejsce

3. Maja Grabowska kl. III a – III miejsce

 

W nagrodę uczniowie Ci otrzymali zegarki, które wręczyła im p. dyr. Anna Banasiak. Konkurs przygotowała Elżbieta Jędrzejczak wraz z wszystkimi wychowawcami klas II i III.

Poprawiony: wtorek, 31 marca 2015 13:23
Więcej…
 
"Charakterystyczne zwierzęta Polski" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
wtorek, 24 marca 2015 13:18

20 marca 2015 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs przyrodniczy na najpiękniejszy i najciekawszy album pt "Charakterystyczne zwierzęta Polski". Organizatorami konkursu byli nauczyciele przyrody pani Edyta Komorowska i pan Paweł Górnik. W konkursie wzięło udział 43 uczniów naszej szkoły z klas IV-VI . Wszystkie prace konkursowe były przepiękne i pomysłowo wykonane. Jury miało bardzo trudne zadane – spośród tylu ciekawych albumów wytypować te najpiękniejsze.

Oto wyniki konkursu:

- I miejsce zajął uczeń klasy IVA Adam Kusyk

- II miejsce zajęli uczennica klasy VC Bożena Drążkiewicz i uczeń klasy VB Jakub Szadkowski

- III miejsce zajęli uczeń klasy IVA Rafał Józefkowicz i uczeń klasy VB Kamil Waliszewski

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy

Poprawiony: wtorek, 24 marca 2015 13:44
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 11


Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010)