Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Breadcrumbs

Aktualności Wycieczki

bip_logo.png

Nauczyciele

Galerie zdjęć

Pliki do pobrania

Logowanie
Wycieczki
"Być jak Robin Hood" - warsztaty w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
czwartek, 21 maja 2015 11:19

7.05.2015 r. klasa VIa uczestniczyła w warsztatach "Nauka strzelania z łuku i kuszy". Uczniowie zapoznali się z budową łuku i kuszy , a później uczyli sie strzelać do celu i oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Poznali też zasady walki na turnieju. Zajęcia te w ciekawy i atrakcyjny sposób przybliżyły im czasy średniowiecza.

Poprawiony: czwartek, 21 maja 2015 11:34
Więcej…
 
Wycieczka do Tumu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
wtorek, 19 maja 2015 08:26

 

Więcej…
 
Początki edukacji w Krośniewicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
wtorek, 17 marca 2015 10:52

Klasy Va i Vb wraz z Edytą Krygier odwiedzały Muzeum im. J. Dunin - Borkowskiego w Krośniewicach.

Celem wycieczki było zwiedzanie wystawy czasowej "Początki edukacji w Krośniewicach, Kutnie i okolicy w końcu XIX i początku XX wieku" i udział w lekcji kaligrafii.

Uczniowie poznali historię szkoły, w której sie obecnie uczą, obejrzeli zdjęcia budynku i nauczycieli, zobaczyli jak wyglądała ówczesna klasa lekcyjna.

Wiele emocji i radości przyniosła jednak możliwość pisania gęsim piórem maczanym w atramencie wg określonego kroju pisma. Uczniowie napisali dyktandooraz wypisali sobie świadectwa - była to jedyna okazja do otrzymania samych szóstek! Nauka i zabawa była wspaniała tym bardziej, że każda praca ozdobona była urokliwym kleksem.

Dziękujemy pracownikom muzeum za miłe przyjęcie i ciekawą lekcję.

Poprawiony: wtorek, 17 marca 2015 12:52
Więcej…
 
Wycieczka do Kopalni Soli w Kłodawie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
czwartek, 20 listopada 2014 12:15

W dniu 13 listopada 2014 roku klasy IIIA IIIIB uczestniczyły w wycieczce do Kopalni Soli w Kłodawie. Zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej zaczęliśmy naturalnie od zjazdu windą na poziom 600 m pod powierzchnię ziemi. Następnie przeszliśmy podziemnymi korytarzami do kaplicy św. Kingi – opiekunki górników solnych. Podczas dalszego zwiedzania uczniowie poznali sposoby wydobywania soli, zwiedzili grotę „Drakuli", zobaczyli wiele figur z soli np. figurkę Skarbnika. Pan przewodnik opowiadał wiele ciekawych legend związanych z kopalnią. Wycieczka była bardzo pouczająca, wiele się dowiedzieliśmy o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Na koniec każdy otrzymał bryłkę soli, był także czas na kupienie pamiątek. Wycieczka go Kopalni Soli dostarczyła nam niezapomniane przeżycia.

Nad bezpieczeństwem dzieci podczas wycieczki czuwały panie. A. Morawska. M. Lewandowska. J. Miszczuk.

Poprawiony: piątek, 05 grudnia 2014 12:06
Więcej…
 
Lekcja biblioteczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
piątek, 14 listopada 2014 12:04

W pierwszym tygodniu listopada klasy Va i Vb z p. Edyta Krygier odwiedzili Bibliotekę Miejską. Celem wycieczki był udział w lekcji bibliotecznej pt. "Jestem Polakiem i szanuję symbole narodowe" poświęconej 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie zapoznali się z historią drogi do wolności państwa polskiego. Przypomnieli sobie legendy związane z tworzeniem państwa, poznali sylwetkę marszaqłka J. Piłsudskiego, rozmawiali na temat symboli narodowych i ich poszanowania, wspólnie odśpiewali hymn.

Więcej…
 
Wycieczka do Eksperymentarium PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
czwartek, 13 listopada 2014 11:16

 

5 listopada 2014 r. klasy czwarte były na wycieczce w Łodzi. Naszą podróż rozpoczęliśmy seansem filmowym na podstawie lektury szkolnej pt. Pinokio. Po projekcji udaliśmy się do Experymentarium gdzie animatorzy wprowadzili dzieci w swiat nauk ścisłych. Uczniowie samodzielnie przeprowadzali eksperymenty na licznych i niezwykle dynamicznych, kolorowych eksponatach. W każdym momencie animatorzy służyli pomocą w wyjaśnieniu zasady działania skomplikowanych zjawisk.

Uczniowie pogłębili swoją wiedzę z dziedziny przyrody, matematyki, fizyki, chemii, optyki.

Nad uczniami opieke sprawowali p. Edyta Komorowska, p. Tomasz Sobczak, p. Arkadiusz Sochala i p. Waldemar Herłaziński.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 2 z 7


Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010)