Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Breadcrumbs

Aktualności Wycieczki

bip_logo.png

Nauczyciele

Galerie zdjęć

Pliki do pobrania

Logowanie
Wycieczki
Zielona szkoła PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
poniedziałek, 14 czerwca 2010 00:00

W dniach od 7 do 12 czerwca odbyła się wycieczka do Jastrzębiej Góry w ramach Zielonej Szkoły. Uczestnikami tej wyprawy byli uczniowie klas V i IV wraz z opiekunami panią Edytą Komorowską, Edytą Krygier, Ewą Kubiak oraz z panem Tomaszem Sobczakiem.

Pierwszego dnia uczniowie byli na Helu i oprócz zwiedzania programowego dodatkowo weszli do latarni morskiej. Drugiego dnia zwiedzali Trójmiasto i za pieniądze otrzymane z Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podziwiali gdyńskie Oceanarium i Katedrę w Gdańsku. W kolejnym dniu pobytu odbył się wyjazd do Władysławowi i zabawa w Lunaparku, zwiedzania muzeum motyli i podziwianie panoramy Półwyspu Helskiego z wieży widokowej. Dla wszystkich uczestników wycieczki zakupiono napoje i słodycze na drogę powrotną.

Więcej…
 
"Świadectwo" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
piątek, 07 listopada 2008 22:28

Dnia 7 października 2008r. klasy szóste wraz z wychowawcami oraz nauczycielem religii p. A. Grzelak były w kinie na filmie pt."Świadectwo". Jest to opowieść filmowa o życiu Jana Pawła II,  widzianym oczami ks. Stanisława Dziwisza, wieloletniego sekretarza i przyjaciela Papieża. Jednocześnie jest opowieścią o całej epoce w historii Polski, Europy i świata. Obejrzenie tego filmu było dla wszystkich wielkim przeżyciem.

 

Tych co jeszcze nie widzieli zachęcamy do obejrzenia filmu.

Poprawiony: niedziela, 10 stycznia 2010 11:27
 
Wycieczka klas IV do Brdowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
piątek, 26 września 2008 23:33
W dniu 23.09.2008r. uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami: p. M. Pęgowską, E. Komorowską, i M. Wysocką uczestniczyli w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie.

 

Organizatorką wycieczki był nauczycielka religii p. A. Grzelak, a pomocą służyli jej rodzice. W Brdowie przywitał nas o. Waldemar, który opowiedział o cudownym obrazie Matki Bożej Zwycięskiej, historii klasztoru oraz zakonu Ojców Paulinów. Później zachwycaliśmy się pięknem ogrodów klasztornych z niezwykłymi okazami roślin. Najciekawszym z nich jest dąb wyhodowany z żołędzi najstarszego dębu szypułkowego w Polsce – „Chrobrego”. Miłym zakończeniem wycieczki było wspólne grillowanie. Wszyscy bawili się wspaniale.
Poprawiony: niedziela, 10 stycznia 2010 11:38
Więcej…
 
Ekolodzy z Jedynki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
czwartek, 18 września 2008 22:53

We wtorek 16.09.2008r. uczniowie z klas: IVc i VId odwiedzili oczyszczalnię ścieków w Pawlikowicach. To już kolejna grupa dzieci, która zwiedziła ten obiekt i zapoznała się z jego funkcjonowaniem. Wyjazdy te są elementem programu autorskiego, jaki napisała i prowadzi w naszej szkole p. Edyta Komorowska. Zajęcia są bardzo interesujące i cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Dzięki nim wzrasta świadomość ekologiczna dzieci oraz zmienia się ich podejście do problemów  współczesnego świata związanych z czystością środowiska naturalnego.

Poprawiony: niedziela, 10 stycznia 2010 11:41
 
Wycieczka do policji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
czwartek, 29 maja 2008 21:50
28 maja 2008r. klasy Vc i Vd razem z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.   Był to już drugi wyjazd, podczas którego realizowane były treści programu bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Na miejscu uczniowie mieli okazję zobaczyć sprzęt, jakim posługują się na co dzień policjanci. Mogli obejrzeć i zasiąść w prawdziwym radiowozie oraz na motocyklu pościgowym. Zobaczyli celę aresztu na terenie komendy  i psa policyjnego "Cygana" podczas pracy. Ponadto wzięli udział w pogadance nt. niebezpieczeństw,  jakie mogą na nich czyhać w życiu codziennym i dowiedzieli się jak sobie z nimi radzić        Bogatsi o nowe wiadomości i wiele przeżyć bezpiecznie  wrócili do szkoły.
Poprawiony: niedziela, 10 stycznia 2010 12:11
 
Wycieczka trzecich klas PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
czwartek, 29 maja 2008 21:35

W dniu 27 maja 2008r. grupa dzieci z klasy IIIa , IIIb i IIIc Szkoły Podstawowej nr 1 pod opieką wychowawców mgr Jarosława Morawskiego, mgr Elżbiety Jędrzejczak i mgr Magdaleny Kacprowicz udała się na wycieczkę jednodniową po regionie mazowieckim. Zwiedziliśmy dworek w Żelazowej Woli – miejsce urodzenia Fryderyka Chopina. Spacerowaliśmy po uroczym parku, gdzie oglądaliśmy roślinność z wielu stron świata i w skupieniu wysłuchiwaliśmy koncertu fortepianowego. W Nieborowie podziwialiśmy wspaniały kompleks pałacowo-parkowy należący niegdyś do rodu Radziwiłłów. W przypałacowej kawiarence degustowaliśmy deser -mus truskawkowy z bitą śmietaną – specjał wg. Receptury kuchni radziwiłłowskiej.

Poprawiony: niedziela, 10 stycznia 2010 12:17
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 6 z 7


Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010)