Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Breadcrumbs

Aktualności Wycieczki

bip_logo.png

Nauczyciele

Galerie zdjęć

Pliki do pobrania

Logowanie
Wycieczki
Spektakl pt. "Alladyn" w Teatrze Roma PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
środa, 25 stycznia 2012 12:19

roma5 stycznia 2012r. uczniowie kl. IVa, IVb, Vc i VIa obejrzeli spektakl pt. "Alladyn" w warszawskim teatrze "Roma". Musical oparty na baśni arabskiej był niezwykle atrakcyjny i widowiskowy. Dzieciom poidobało się wszystko: efektowne kostiumy, dekoracje, piosenki, efekty specjalne. Największe emocje wzbudził latający nad publicznością dywan, na którym byli aktorzy. Wartka akcja nie pozwalała się nudzić. Wszyscy wyszli z teatru zadowoleni i zafascynowani widowiskiem.

Poprawiony: środa, 25 stycznia 2012 12:35
 
Wycieczka do Experymentarium PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
niedziela, 16 października 2011 17:09

woda313 października 2011 grupa młodych odkrywców z kl. IVa i IVb wraz z wychowawcami p. Arkadiuszem Sochala i p. Edytą Komorowską, wyruszyła na pełne wrażeń doświadczanie wiedzy w Experymentarium w Łodzi. Naszą podróż rozpoczęliśmy od kosmicznego tunelu, w którym dzięki wirującym kolorom, światłom i dźwiękom mali naukowcy mogli odnieść wrażenie unoszenia się nad ziemią. A był to dopiero początek atrakcji. Kolejna interaktywna wystawa, dotyczyła wielu zjawisk fizycznych. Uczniowie mogli samodzielnie poznawać tajemnice akustyki, magnetyzmu, soczewek, prądu elektrycznego i wielu innych fascynujących zjawisk.

Poprawiony: niedziela, 16 października 2011 17:14
Więcej…
 
Wycieczka rowerowa śladami gen. Wł. Andersa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
wtorek, 04 października 2011 19:21

Prawie cztery godziny trwała wizyta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach w świetlicy popularnie zwanej "Andersówką". Byli to uczniowie klasy Vc z wychowawcą Małgorzatą Pęgowską i klasy IVa z wychowawcą Arkadiuszem Sochalą. Celem zarówno nauczycieli jak i instruktora świetlicy było przekazanie maksimum wiedzy o Wielkim Rodaku, który urodził się i dzieciństwo spędził w Błoniu (obecnie w granicach Krośniewic). Spotkanie miało charakter nie tylko edukacyjno-patriotyczny, ale również rekreacyjny. Dzieci podjechały pod "Andersówkę" rowerami, a że ranki są już chłodne czekała na nich gorąca herbata. W tym czasie świetnie zorganizowana grupa rodziców dziarsko zabrała się do przygotowania kiełbasek z grilla.

Poprawiony: wtorek, 04 października 2011 19:26
Więcej…
 
"Ziarno" w Grzybowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
piątek, 03 czerwca 2011 10:53

2 czerwca 2011 r o godz. 815 uczniowie wyjechali z Krośniewic na wycieczkę do gospodarstwa ekologicznego "Ziarno" w Grzybowie. Najpierw zjedliśmy ekologiczne śniadanie, potem w ogrodzie obserwowaliśmy zioła, a na polu zboża. Następnie poszliśmy na pastwisko, gdzie bawiliśmy się z kozami i próbowaliśmy je wydoić. Potem przygotowaliśmy chleb do pieczenia.

Później zjedliśmy ekologiczny obiad, wycinaliśmy serwetki i własnoręcznie zrobiliśmy woskowe świece. Następnie odebraliśmy nasze upieczone chlebki i kupiliśmy różne pamiątki. Mile spędziliśmy czas. Wszystko nam się bardzo podobało. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu o godz. 1720.

W wycieczce uczestniczyli uczniowie kl. IIIA i IIIB oraz VA z wychowawcami: p. Magdaleną Kacprowicz, i p. Jarosławem Morawskim.

 

Poprawiony: piątek, 03 czerwca 2011 11:20
Więcej…
 
Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
wtorek, 19 kwietnia 2011 16:04

W ramach realizacji projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" dnia 19.04.2011r uczniowie klas I naszej szkoły wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Nowem wzięli udział w wycieczce ekologicznej do lasu w Pernie. Na miejscu czekał na nich pan leśniczy, który opowiadał o mieszkańcach lasu, opisywał wyrąb drzew i pokazywał rośliny chronione. Zaprosił nas na spacer po lesie, do swojej chatki oraz na pieczone kiełbaski.

W ramach integracji międzyszkolnej wychowawczynie klas I zaproponowały dzieciom wspólną zabawę.

Więcej…
 
Wycieczka do Grzybowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
wtorek, 15 czerwca 2010 00:00

Dnia 15 czerwca uczniowie klas III pojechali na wycieczkę do gospodarstwa ekologicznego w Grzybowie

nad Wisłą. Wszystkich uczestników, gospodarze podjęli pysznym, zdrowym śniadaniem i słodkim truskawkowym obiadem. Dzieci wzięły udział w zajęciach z pszczelarstwa, i gospodarstwa domowego. Samodzielnie piekły chleb i wyrabiały świeczki. Prawdziwą radością dla dzieci było spotkanie z uroczymi kózkami, cielaczkiem i końmi. Poznały życie pszczół, właścicielkę jedynego w Polsce rezerwatu trzmieli oraz wiele roślin ziołowych, mających lecznicze znaczenie. Dodatkową atrakcją było spotkanie z grupą ratowników oraz pokaz i przymierzanie sprzętu ratowniczego.

Poprawiony: wtorek, 22 czerwca 2010 07:33
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 5 z 7


Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010)