Aktualności Uroczystości "Ale można też w spiżarni czekać na Jezusa”.

lut
"Ale można też w spiżarni czekać na Jezusa”. PDF Drukuj Email

18 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Krośniewicach już od wczesnych godzin rannych dało się zauważyć jakąś szczególną atmosferę ekscytacji. I nic w tym dziwnego, bo tego właśnie piątkowego wieczoru już po raz dziewiętnasty prezentowane było widowisko z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jeszcze ostatnie poprawki przy pięknie udekorowanej choince na korytarzu, drobna kosmetyka przy gwiazdach zawieszonych
w oknach sutereny i można było prowadzić gości do ……. spiżarni. Tak, do spiżarni, jako że w tym roku rzecz działa się właśnie tam, a spektakl nosił tytuł „Ale można też w spiżarni czekać na Jezusa”.

Baśniowa scenografia, efektowna gra świateł i piękna muzyka przeniosły widzów w inny wymiar czasu i inne realia. Ale cóżby to wszystko znaczyło, gdyby nie znakomita gra aktorów. To im widzowie zawdzięczali wybuchy radości, chwile głębokiej zadumy, a czasem ukradkiem ocierane łzy. Chyba było naprawdę ładnie, bo brawom i gratulacjom nie było końca. Wiemy, że są tacy, którzy już myślą o przyszłorocznej, jubileuszowej wizycie w naszej „sali widowiskowej”.

Korzystając z okazji bardzo dziękujemy Państwu Iwonie i Cezaremu Jeziorskim za podarowany nam ozdobny bochen chleba, który był szczególnym rekwizytem w czasie spektaklu oraz Państwu Agnieszce i Michałowi Zduńczykom za wielobarwny wianek cebuli i dynie, które zdobiły spiżarniane regały.

Emocje opadły i przyszedł czas na szkolną codzienność. Za rok znów o tej porze zaczynamy próby. A teraz za trudną pracę nad tym przedsięwzięciem dziękujemy wszystkim nauczycielom z pp. Marią Lewandowską, Aleksandrą Grzelak i Danutą Czajkowską na czele, pracownikom szkoły, ale przede wszystkim naszym szkolnym artystom, którym ten sukces zawdzięczamy.

W widowisku wystąpili: Katarzyna Cieślachowska, Wiktor Wojtera, Kacper Urbaniak, Oskar Kotliński, Maria Kłaniecka, Gabriela Albińska, Oliwia Stasiak, Magdalena Ciesielska, Zuzanna Gawrysiak, Bartosz Drzewiecki, Artur Kanas, Kamil Waliszewski, Nina Budniak, Szymon Lipski, Bartosz Kapruziak, Ewelina Smolarska, Julia Janiak, Julia Pawłowska, Marcin Łapko, Zofia Chmielecka, Bożena Drążkiewicz, Jakub Szczygieł.  Główną rolę – Babcię Stefę zagrała Maria Turkowska, a gościnnie wystąpił absolwent naszej szkoły Jan Lewandowski.

Poprawiony: piątek, 12 lutego 2016 14:25