Aktualności Inne Królewna Śnieżka

lut
Królewna Śnieżka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marlena Wysocka

W dniu 11.01.2016r. na deskach teatru Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krośniewicach, dwukrotnie wystawiono bajkę w angielskiej wersji językowej pt. „ Królewna Śnieżka”.

Przedstawienie obejrzeli wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście: p. Burmistrz, przedszkolaki i rodzice.

Inicjatorem tego przedsięwzięcia była nauczycielka języka angielskiego p. Marlena Wysocka, która fachowo zadbała o poprawność językową interpretacji scenariusza.

Wszystkie role w bajce brawurowo odegrali uczniowie klasy IIIa. Nad emocjonalnym przekazywaniem treści czuwała wychowawczyni p. Romana Kłopska.

Dzieciom przydzielono role zgodnie z ich predyspozycjami. Wykorzystano ich spontaniczność i pewność siebie, które okazały się trafnym wyborem. Dobrze osadzone role zostały docenione przez widzów gromkimi brawami. Dominika Błaszczyk w roli Śnieżki, urodą i wdziękiem niczym nie ustępowała hollywoodzkiej gwieździe. Niezwykłą swobodę

i pewność siebie prezentowała Nadia Szadkowska, odtwórczyni roli Złej Królowej.

Znakomitym dopełnieniem przedstawienia były kostiumy wszystkich aktorów. Swym niezwykłym urokiem wzbudzały one zachwyt publiczności.

Krasnoludki- małe ludki, narratorzy i aktorzy z łatwością zawładnęli publicznością, wciągając ich w emocjonalny i werbalny udział w przedstawieniu (płacz nad trumną Śnieżki).

Nowatorskim pomysłem było wprowadzenie do scenariusza elementów humorystycznych takich jak stroje, rekwizyty i gesty. W bajce wykorzystano również oryginalne rozwiązania scenograficzne. Wszystkie zastosowane elementy zachwyciły zgromadzonych gości.

Obie panie zgodnie stwierdziły, iż uczniowie klasy IIIa rokują nadzieję na dalszy pomyślny rozwój kariery artystycznej i językowej.

Poprawiony: piątek, 12 lutego 2016 13:36