Aktualności Konkursy Taaaaaaka ryba

cze
Taaaaaaka ryba PDF Drukuj Email

To już nie pierwszy raz, kiedy uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krośniewicach wyruszyli na zawody wędkarskie zorganizowane przez Krośniewickie Stowarzyszenie Wędkarskie. Sobotni ranek 13 czerwca zapowiadał wyśmienita pogodę, toteż już przed ósmą trzydziestu rowerzystów z wędkami i innym ekwipunkiem stawiło się przed budynkiem szkoły. O godzinie 8:10 peleton wyruszył do Franek, gdzie czekali na nas członkowie stowarzyszenia. Natychmiast rozpoczęły się przygotowania do zawodów: losowanie stanowisk, odbieranie przynęty, rozkładanie sprzętu. Na sygnał sędziego głównego rozpoczęło się wędkowanie. Z każdą chwilą emocje stawały się coraz większe. Tu w ogóle nie ma brania, tam ryba zerwał się kiedy była już nad wodą, ktoś wymienia już czwartą wędkę, a efekt dalej mizerny i wreszcie jakiś niepokój na jednym ze stanowisk. To Dominik Frontczak z klasy Ic podejmuje walkę z taaaaaką rybą. Oj, trzeba było przechytrzyć bestię, by bezpiecznie wyjąć ją z wody. Trud się opłacał.

Prawie czterokilogramowy karp dał Dominikowi niekwestionowane zwycięstwo. Za kilka minut sędzia zakończył zawody i przystąpiono do ważenia ryb. Drugie miejsce z dorobkiem prawie trzech kilogramów zdobył Szymon Dzikowski, a trzecie Maciej Sztygiel. Sprawy natury technicznej zostały w ten sposób zakończone. Przyszedł wobec tego czas na nagrody. Najprawdziwsze podium, medale, dyplomy, nagrody rzeczowe, gratulacje, uśmiechy, czasem żal i rozczarowanie jak na najprawdziwszych mistrzostwach świata w wędkowaniu. Tyle tylko, że we Frankach.

A potem zabawa: turniej piłki siatkowej, przeciąganie liny oraz przepyszny poczęstunek składający się z pachnącej grochówki i kiełbasek zagryzanych świeżymi bułeczkami. Raj na ziemi. Chciało się krzyczeć –niech ten dzień się nie kończy. By dopełnić całość na zakończenie przyjechali do nas panowie policjanci z Komisariatu Policji w Krośniewicach przeprowadzając krótką pogadankę na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Szanowni organizatorzy. Jak wyrazić Wam wdzięczność za tak wspaniały dzień naprawdę nie wiemy. Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy i obiecujemy , że na każde zaproszenie stawimy się gremialnie i z niesamowitą radością. Taki dzień zostanie nam na długo w pamięci, a o zawodach będziemy opowiadać jeszcze swoim wnukom tym bardziej, że fantazja wędkarzy podobno nie zna granic.

To tylko kilka kilometrów od domu, a jakie wspaniałe miejsce na ziemi. Dziękujemy Wam Panowie wędkarze, że pomagacie nam je wciąż odkrywać.

Ponieważ nie znamy nazwisk organizatorów, którzy z nami tego dnia uczestniczyli w zawodach, prosimy panów Krzysztofa Michalaka i Zbigniewa Kotarskiego o pokłonienie się im w naszym imieniu. Raz jeszcze dziękujemy.

Mali wędkarze z Jedynki.

Poprawiony: poniedziałek, 15 czerwca 2015 13:04