Aktualności Wycieczki Początki edukacji w Krośniewicach

mar
Początki edukacji w Krośniewicach PDF Drukuj Email

Klasy Va i Vb wraz z Edytą Krygier odwiedzały Muzeum im. J. Dunin - Borkowskiego w Krośniewicach.

Celem wycieczki było zwiedzanie wystawy czasowej "Początki edukacji w Krośniewicach, Kutnie i okolicy w końcu XIX i początku XX wieku" i udział w lekcji kaligrafii.

Uczniowie poznali historię szkoły, w której sie obecnie uczą, obejrzeli zdjęcia budynku i nauczycieli, zobaczyli jak wyglądała ówczesna klasa lekcyjna.

Wiele emocji i radości przyniosła jednak możliwość pisania gęsim piórem maczanym w atramencie wg określonego kroju pisma. Uczniowie napisali dyktandooraz wypisali sobie świadectwa - była to jedyna okazja do otrzymania samych szóstek! Nauka i zabawa była wspaniała tym bardziej, że każda praca ozdobona była urokliwym kleksem.

Dziękujemy pracownikom muzeum za miłe przyjęcie i ciekawą lekcję.

Poprawiony: wtorek, 17 marca 2015 12:52