Aktualności Inne Cykl prelekcji dotyczących profilaktyki

gru
Cykl prelekcji dotyczących profilaktyki PDF Drukuj Email

25.11.2014 r. w naszej szkole pani Aleksandra Marciniak, pedagog szkolny zorganizowała cykl prelekcji dla uczniów klas III-VI na następujące tematy:

1. „Jestem bezpieczny – zasady bezpiecznego kontaktu z nieznajomymi";

2. „Życie bez nałogów" – profilaktyka uzależnień od alkoholu, papierosów, narkotyków i dopalaczy;

3. „Agresji i przemocy mówię NIE. Jak radzić sobie z agresją?".

Prelekcje prowadziła pani Justyna Herman, wykwalifikowany trener znający poruszane zagadnienia od strony teoretycznej jak i praktycznej. Poprzez ćwiczenia praktyczne, dyskusję, prezentację multimedialną a także krótkie filmiki uczniowie mieli możliwość do własnych przemyśleń, do dokonywania właściwych wyborów. Jesteśmy pewni, że każda dobrze zorganizowana forma działań profilaktycznych odciąga dzieci od czyhających na nie zagrożeń, a także tworzy pozytywne wzorce zachowań.

Poprawiony: poniedziałek, 01 grudnia 2014 10:19