Aktualności Wycieczki Wycieczka do Kopalni Soli w Kłodawie

lis
Wycieczka do Kopalni Soli w Kłodawie PDF Drukuj Email

W dniu 13 listopada 2014 roku klasy IIIA IIIIB uczestniczyły w wycieczce do Kopalni Soli w Kłodawie. Zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej zaczęliśmy naturalnie od zjazdu windą na poziom 600 m pod powierzchnię ziemi. Następnie przeszliśmy podziemnymi korytarzami do kaplicy św. Kingi – opiekunki górników solnych. Podczas dalszego zwiedzania uczniowie poznali sposoby wydobywania soli, zwiedzili grotę „Drakuli", zobaczyli wiele figur z soli np. figurkę Skarbnika. Pan przewodnik opowiadał wiele ciekawych legend związanych z kopalnią. Wycieczka była bardzo pouczająca, wiele się dowiedzieliśmy o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Na koniec każdy otrzymał bryłkę soli, był także czas na kupienie pamiątek. Wycieczka go Kopalni Soli dostarczyła nam niezapomniane przeżycia.

Nad bezpieczeństwem dzieci podczas wycieczki czuwały panie. A. Morawska. M. Lewandowska. J. Miszczuk.

Poprawiony: piątek, 05 grudnia 2014 12:06