Aktualności Wycieczki Lekcja biblioteczna

lis
Lekcja biblioteczna PDF Drukuj Email

W pierwszym tygodniu listopada klasy Va i Vb z p. Edyta Krygier odwiedzili Bibliotekę Miejską. Celem wycieczki był udział w lekcji bibliotecznej pt. "Jestem Polakiem i szanuję symbole narodowe" poświęconej 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie zapoznali się z historią drogi do wolności państwa polskiego. Przypomnieli sobie legendy związane z tworzeniem państwa, poznali sylwetkę marszaqłka J. Piłsudskiego, rozmawiali na temat symboli narodowych i ich poszanowania, wspólnie odśpiewali hymn.

Lekcja została zakończona konkursem dotyczącym znajomości historii naszej Ojczyzny: Zofia Chmielecka z kl Va i Kamil Waliszewski z kl Vb zajęli pierwsze miejsca w konkursie i w nagrodę otrzymali ksążki pt. "Legendy polskie".

Serdecznie dziękujemy pracownikom biblioteki za miłe przyjęcie i ciekawą lekcję.