Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Breadcrumbs


bip_logo.png

Nauczyciele

Galerie zdjęć

Pliki do pobrania

Logowanie
19
lis
„Do Niepodległej" PDF Drukuj Email
Aktualności - Imprezy i uroczystości
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

„Do Niepodległej" – to tytuł montażu słowno-muzycznego, który odbył się w naszej szkole z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie przedstawili krótki rys historyczny drogi do niepodległości Polski, śpiewali pieśni patriotyczne i recytowali wiersze.

 

 

W przedstawieniu wystąpili:

 

• Marysia Turkowska

• Julia Janiak

• Katarzyna Śliwińska

• Kacper Jędrzejczak

• Marlena Reptowska

• Natalia Bechcińska

• Rafał Józefkowicz

Poprawiony: środa, 19 listopada 2014 08:23
Więcej…
 
14
lis
Lekcja biblioteczna PDF Drukuj Email
Aktualności - Wycieczki
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

W pierwszym tygodniu listopada klasy Va i Vb z p. Edyta Krygier odwiedzili Bibliotekę Miejską. Celem wycieczki był udział w lekcji bibliotecznej pt. "Jestem Polakiem i szanuję symbole narodowe" poświęconej 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie zapoznali się z historią drogi do wolności państwa polskiego. Przypomnieli sobie legendy związane z tworzeniem państwa, poznali sylwetkę marszaqłka J. Piłsudskiego, rozmawiali na temat symboli narodowych i ich poszanowania, wspólnie odśpiewali hymn.

Więcej…
 
13
lis
Wycieczka do Eksperymentarium PDF Drukuj Email
Aktualności - Wycieczki
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

 

5 listopada 2014 r. klasy czwarte były na wycieczce w Łodzi. Naszą podróż rozpoczęliśmy seansem filmowym na podstawie lektury szkolnej pt. Pinokio. Po projekcji udaliśmy się do Experymentarium gdzie animatorzy wprowadzili dzieci w swiat nauk ścisłych. Uczniowie samodzielnie przeprowadzali eksperymenty na licznych i niezwykle dynamicznych, kolorowych eksponatach. W każdym momencie animatorzy służyli pomocą w wyjaśnieniu zasady działania skomplikowanych zjawisk.

Uczniowie pogłębili swoją wiedzę z dziedziny przyrody, matematyki, fizyki, chemii, optyki.

Nad uczniami opieke sprawowali p. Edyta Komorowska, p. Tomasz Sobczak, p. Arkadiusz Sochala i p. Waldemar Herłaziński.

Więcej…
 
13
lis
Dzień Zdrowego Śniadania PDF Drukuj Email
Aktualności - Inne
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

Po raz kolejny braliśmy udział w Dniu Zdrowego Śniadania. Klasa IIa z wychowawczynią p. R. Kłopską i wychowawcami świetlicy przygotowywała kolorowe, zdrowe, świeże śniadanie. Rodzice wyposażyli swoje pociechy w same witaminowe składniki : zdrowe pieczywo, warzywa, produkty białkowe. Fantazja i wyobraźnia nie miała końca – „istne szaleństwo". Do naszego śniadania wykorzystaliśmy porcję owoców i warzyw z programu „Owoce w szkole".

To nie jednorazowa akcja. Wdrażamy styl zdrowego odżywiania systematycznie przez cały rok szkolny. Zachęcamy wszystkich do tej akcji.

Poprawiony: czwartek, 13 listopada 2014 11:02
Więcej…
 
29
paź
Ekopracownia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

1348 fwos 

Beneficjent: GMINA KROŚNIEWICE, ul. Poznańska 5, 99-340 Krośniewice


Nazwa zadania: „Szkolne ekofascynacje – zaplanowanie i utworzenie pracowni przyrodniczej w Szkole Podstawowej Nr 1 w Krośniewicach".


Wartość ogólna zadania: 40.363,95 PLN


Wysokość oraz forma dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi:

-  dotacja w wysokości: 37.364,37 PLN

 

ZADANIE DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W ŁODZI


W miesiącu kwietniu 2014 roku Szkoła Podstawowa Nr 1 w Krośniewicach przystąpiła do konkursu „ Moja wymarzona ekopracownia" ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a w czerwcu br. otrzymano dofinansowanie na realizację zadania pn. „Szkolne ekofascynacje – zaplanowanie i utworzenie pracowni przyrodniczej w Szkole Podstawowej Nr 1 w Krośniewicach". Wartość ogólna tego przedsięwzięcia wyniosła 40.363,95 zł, a kwota dofinansowania ze środków funduszu wyniesie 37.364,37 zł. Dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi do nowej ekopracowni zakupiono m.in.: laptop, tablicę interaktywną, projektor panoramiczny, wizualizer, meble, mikroskopy oraz cały szereg pomocy dydaktycznych związanych bezpośrednio z edukacją ekologiczną. Dokonano również modernizacji pomieszczenia, które zmieniło się w wymarzoną ekopracownię.

Więcej…
 
29
paź
SKS PDF Drukuj Email
Aktualności - Sport
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

Jesteśmy uczennicami klasy IVb Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krośniewicach.

W każdą środę o godzinie 14:15 przychodzimy do hali sportowej na zajęcia SKS,które prowadzi pani Anna Gabrychowicz. Wszystkie spotkania zaczynają się rozgrzewką. Po kilu minutach ćwiczeń pani dzieli nas na grupy i w zależności od tygodnia przygotowuje różne zestawy gier i zabaw. Tak więc w jednym tygodniu niektórzy grają w piłkę nożną, a w tym

samym czasie inna grupa ćwiczy na równoważni, kiedy indziej jedni trenują rzuty do kosza i kozłowanie piłki inni zaś zestaw ćwiczeń gimnastycznych.

Co tydzień coś ciekawego. Bardzo lubimy te zajęcia, bo świetnie się na nich bawimy, a oprócz tego wiemy, że trenując dbamy o swoje zdrowie, kondycję i rozwój fizyczny.

Pani Gabrychowicz znakomicie panuje nad pełną energii grupą i ćwiczy razem z nami. Z jednego tylko jesteśmy niezadowoleni. Zajęcia kończą się o godzinie 15:45 i choć jesteśmy zmęczeni, nie chce nam się wracać do domu. Ale do następnej środy tylko tydzień, więc znów będzie super fajnie.

 

Gabriela Albińska

Aleksandra Bzdurska

Magdalena Ciesielska

Maria Kłaniecka

Poprawiony: środa, 29 października 2014 10:10
Więcej…
 
17
paź
Finał konkursu matematycznego PDF Drukuj Email
Aktualności - Konkursy
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

17.X.2014 r. w klasie IIa odbył się finał konkursu matematycznego sprawnego liczenia w zakresie 20.

Prawdziwym mistrzem została Antonina Witczak, któa najszybciej i z łatwością poradziła sobie z dość trudnymi obliczeniami. Drugie miejsce zajął Oliwier Krysiński, a Oliwia Szałańska sprawiła wszystkim miłą niespodziankę zajmując III miejsce.

Poprawiony: środa, 29 października 2014 10:20
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 11 z 46


Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010)