Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Breadcrumbs


bip_logo.png

Nauczyciele

Galerie zdjęć

Pliki do pobrania

Logowanie
24
kwi
Miasteczko Ruchu Drogowego PDF Drukuj Email
Aktualności - Inne
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

17 kwietnia 2015 r. zawitało do Krośniewic na halę sportową Miasteczko Ruchu Drogowego. Organizatorami szkolenia byli instruktorzy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego ze Skierniewic. W zajęciach brała udział młodzież z klas IV ze Szkoły Podstawowej Nr 1.

Uczniowie obejrzeli film instruktarzowy dotyczący zasad bezpiecznego i prawidłowego poruszania się w ruchu miejskim na rowerze oraz utrwalili przepisy z Kodeksu Ruchu Drogowego dotyczące rowerzystów.

Po obejrzeniu filmu i przypomnieniu zasad bezpiecznego poruszania się nadszedł czas na ćwiczenia praktyczne. Na hali sportowej instruktorzy rozłożyli makietę skrzyżowań oznaczoną znakami pionowymi oraz tor przeszkód. Uczniowie ćwiczyli min: skręt w lewo na drodze z pierwszeństwem, włączanie się do ruchu z drogi podporządkowanej, zatrzymywanie się przed znakiem stop wraz z sygnalizowaniem ręką wykonywanego manewru, jeździli po torze przeszkód i inne. Wszystkim udała się ta trudna sztuka jazdy po uliczkach miasteczka.

Poprawiony: piątek, 24 kwietnia 2015 11:27
Więcej…
 
06
kwi
Najpiękniejsza palma wielkanocna PDF Drukuj Email
Aktualności - Konkursy
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

W Niedzielę Palmową dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w procesji. Radośnie wymachiwały palmami wielkanocnymi i wołały „Hosanna". Palmy, które dzieci wykonały wspólnie z rodzicami były piękne i kolorowe. Po Mszy świętej został rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejszą palmę wielkanocną" zorganizowany przez panie H. Szczesiak i A. Grzelak. Wykonawcami najpiękniejszych palm byli: M. Dębski, M. Ślusarczyk, I. Antczak, B. Szczygieł, H. Szadkowski, W, Starosta, W. Wojtera, K. Ryźlak, N. Stasiak.

Zwycięzcy otrzymali wielkanocne paczki z zajączkami i jajkami czekoladowymi ufundowanymi przez księdza proboszcza J. Drzewieckiego.

Pozostałe dzieci dostały słodkie nagrody pocieszenia.

Poprawiony: piątek, 10 kwietnia 2015 10:55
Więcej…
 
31
mar
Dni otwarte PDF Drukuj Email
Aktualności - Inne
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

 

Więcej…
 
27
mar
Warsztaty świateczne PDF Drukuj Email
Aktualności - Inne
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

Klasa IV c z panią A. Grzelak i p. M. Wiśniewską wybrała się do Muzeum im. J.Dunin-Borkowskiego na warsztaty świąteczne – stroiki wielkanocne. Powitał nas i zapoznał z tradycjami Wielkiej Nocy dyrektor Grzegorz Dębski, a następnie przeprowadził warsztaty artystyczne. Dzieci wykonały wieńce z gałązek wierzbowych, borwinki, bibułkowych kwiatów. Główną ozdobą wieńca były kurczaki wielkanocne wykonane z wydmuszek ozdobione kolorowymi piórkami. Prace końcowe były piękne, kolorowe, a dzieci dumne i zadowolone z wykonanych prac.

Poprawiony: wtorek, 31 marca 2015 11:18
Więcej…
 
27
mar
Konkurs - zegary PDF Drukuj Email
Aktualności - Konkursy
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

27 lutego 2015 r. w naszej szkole uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w finale sprawdzianu umiejętności praktycznych – Obliczenia zegarowe i kalendarzowe. Spośród wszystkich uczniów do finału zakwalifikowało się 25 najlepszych, wyłonionych przez wychowawców w pojedynkach klasowych. Po kolejnych zmaganiach z niełatwymi zadaniami dotyczącymi zagadnień czasowych wyłoniono wreszcie troje najlepszych uczniów, którzy zawsze poradzą sobie z kwestiami: "za ile miesięcy rozpoczną się wakacje", czy "ile minut pozostało do dzwonka na przerwę":).Oto zwycięzcy:

  

1. Oliwia Stasiak kl. II c – I miejsce

2. Jakub Szczygieł kl. III a – II miejsce

3. Maja Grabowska kl. III a – III miejsce

 

W nagrodę uczniowie Ci otrzymali zegarki, które wręczyła im p. dyr. Anna Banasiak. Konkurs przygotowała Elżbieta Jędrzejczak wraz z wszystkimi wychowawcami klas II i III.

Poprawiony: wtorek, 31 marca 2015 13:23
Więcej…
 
24
mar
Dzień Języków Obcych 2015 PDF Drukuj Email
Aktualności - Imprezy i uroczystości
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

Więcej…
 
24
mar
"Charakterystyczne zwierzęta Polski" PDF Drukuj Email
Aktualności - Konkursy
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

20 marca 2015 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs przyrodniczy na najpiękniejszy i najciekawszy album pt "Charakterystyczne zwierzęta Polski". Organizatorami konkursu byli nauczyciele przyrody pani Edyta Komorowska i pan Paweł Górnik. W konkursie wzięło udział 43 uczniów naszej szkoły z klas IV-VI . Wszystkie prace konkursowe były przepiękne i pomysłowo wykonane. Jury miało bardzo trudne zadane – spośród tylu ciekawych albumów wytypować te najpiękniejsze.

Oto wyniki konkursu:

- I miejsce zajął uczeń klasy IVA Adam Kusyk

- II miejsce zajęli uczennica klasy VC Bożena Drążkiewicz i uczeń klasy VB Jakub Szadkowski

- III miejsce zajęli uczeń klasy IVA Rafał Józefkowicz i uczeń klasy VB Kamil Waliszewski

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy

Poprawiony: wtorek, 24 marca 2015 13:44
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 46


Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010)