Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Breadcrumbs


bip_logo.png

Nauczyciele

Galerie zdjęć

Pliki do pobrania

Logowanie
29
maj
Wycieczka do policji PDF Drukuj Email
Aktualności - Wycieczki
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
28 maja 2008r. klasy Vc i Vd razem z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.   Był to już drugi wyjazd, podczas którego realizowane były treści programu bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Na miejscu uczniowie mieli okazję zobaczyć sprzęt, jakim posługują się na co dzień policjanci. Mogli obejrzeć i zasiąść w prawdziwym radiowozie oraz na motocyklu pościgowym. Zobaczyli celę aresztu na terenie komendy  i psa policyjnego "Cygana" podczas pracy. Ponadto wzięli udział w pogadance nt. niebezpieczeństw,  jakie mogą na nich czyhać w życiu codziennym i dowiedzieli się jak sobie z nimi radzić        Bogatsi o nowe wiadomości i wiele przeżyć bezpiecznie  wrócili do szkoły.
Poprawiony: niedziela, 10 stycznia 2010 12:11
 
29
maj
Wycieczka trzecich klas PDF Drukuj Email
Aktualności - Wycieczki
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

W dniu 27 maja 2008r. grupa dzieci z klasy IIIa , IIIb i IIIc Szkoły Podstawowej nr 1 pod opieką wychowawców mgr Jarosława Morawskiego, mgr Elżbiety Jędrzejczak i mgr Magdaleny Kacprowicz udała się na wycieczkę jednodniową po regionie mazowieckim. Zwiedziliśmy dworek w Żelazowej Woli – miejsce urodzenia Fryderyka Chopina. Spacerowaliśmy po uroczym parku, gdzie oglądaliśmy roślinność z wielu stron świata i w skupieniu wysłuchiwaliśmy koncertu fortepianowego. W Nieborowie podziwialiśmy wspaniały kompleks pałacowo-parkowy należący niegdyś do rodu Radziwiłłów. W przypałacowej kawiarence degustowaliśmy deser -mus truskawkowy z bitą śmietaną – specjał wg. Receptury kuchni radziwiłłowskiej.

Poprawiony: niedziela, 10 stycznia 2010 12:17
Więcej…
 
21
maj
Alarm przeciwpożarowy PDF Drukuj Email
Aktualności - Inne
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

22 maja 2008r. odbył się w naszej szkole ćwiczebny alarm przeciwpożarowy.  Cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń. Wszyscy staneli na wysokości zadania. Ewakuacja zadymionego obiektu odbyła się bardzo szybko. Pomagał w tym wóz bojowy wyposażony w 37 metrową drabinę z koszem. Wszyscy uczniowie i pracownicy placówki cali i zdrowi znaleźli się na boisku szkolnym. Jako ostatnia budynek opuściła Pani Dyrektor A. Banasiak. W ćwiczeniach brały udział jednostki PSP z Kutna i OSP z Krośniewic. Na zakończenie strażacy zademonstrowali gaszenie pożaru cieczy łatwopalnej. Uczniowie chętnie biorą udział w takich ćwiczeniach przez co podnoszą swoją gotowość na wypadek prawdziwej akcji gaśniczej.

Poprawiony: niedziela, 10 stycznia 2010 12:12
Więcej…
 
21
maj
Festiwal Piosenki Religijnej PDF Drukuj Email
Aktualności - Konkursy
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
20 osobowa grupa dziewcząt wraz z katechetami: p. A.Grzelak i p. H. Szczesiak uczestniczyła w IV Edycji Festiwalu Piosenki Religijnej w Kutnie.           Mottem festiwalu były słowa piosenki "Jak odnaleźć mam Chrystusa?". Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Leśniewska, Małgorzata Banasiak, Katarzyna Brewińska i Natalia Pilatowicz przygotowywane przez p. A. Kołodziejską. Dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze i otrzymały wysokie noty od jury. Wszsyscy uczestnicy festiwalu i opiekunowie otrzymali ręcznie grawerowane pamiątkowe szklanki oraz zaproszenie na przyszły rok.
Poprawiony: niedziela, 10 stycznia 2010 12:15
 
20
maj
"Bieg dla zdrowia" PDF Drukuj Email
Aktualności - Konkursy
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
16 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych "Bieg dla zdrowia". Impreza odbyła się wv parku miejskim a wystartowało w niej 129 uczestników w 12 kategoriach. W klasach I - III do przebiegnięcia był dystans 400 m, a w klasach IV - VI trasa liczyła 1000m. Z każdej kategorii wyłoniono 3 najlepszych i oni pojadą do Bielic na XVI Europejskie Biegi Młodych Oimpijczyków. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w Bielicach.  
Poprawiony: niedziela, 10 stycznia 2010 12:17
 
17
maj
Rajd rowerowy im. gen. Władysława Andersa PDF Drukuj Email
Aktualności - Inne
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

W dniu 16 maja 2008r. klasy Vc i Vd wraz z wychowawcami wzięły udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym z okazji 38. rocznicy śmierci gen. W. Andersa i 64. rocznicy Bitwy pod Monte Cassino. Był to rajd gwiaździsty, więc poszczególne grupy dojechały pod pamiątkową tablicę poświęconą gen. W. Andersowi znajdującą się w Błoniu. Tam wszyscy złożyli kwiaty i odśpiewali "Czerwone Maki na Monte Cassino". Następnie grupy przemaszerowały do parku miejskiego, gdzie każda wystąpiła z krótką częścią artystyczną związaną z tematem rajdu. Na koniec była przepyszna grochówka i powrót z miłymi wspomnieniami do domu.

Do zobaczenia na szlaku rajdu za rok !

Poprawiony: niedziela, 10 stycznia 2010 12:18
 
15
maj
Odwiedziny u strażaków PDF Drukuj Email
Aktualności - Inne
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

15.05.2008r. uczniowie klas Vc i Vd wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie  Wyjazd stanowił jeden z punktów programu wychowawczego relizowanego w tych klasach. Uczniowie obejrzeli jednostkę straży "od podszewki". Poznali wyposażenie i najnowocześniejszy sprzęt używany przez strażaków. Mieli możliwość zobaczenia Centrum Powiadamiania Ratunkowego podczas pracy. Widzieli prawdziwy alarm i wyjazd jednostki straży pożarnej do akcji. Wielu uczniów zapałało chęcią zostania ratownikiem ( oczywiście w przyszłości ). Wychowawcy klas p. Ewa Kubiak i p. Waldemar Herłaziński odważyli się nawet na podniebną  przejażdżkę najnowszą 37 metrową drabiną.

Poprawiony: niedziela, 10 stycznia 2010 12:25
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia414243444546następnaostatnia »

Strona 42 z 46


Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010)