Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Breadcrumbs


bip_logo.png

Nauczyciele

Galerie zdjęć

Pliki do pobrania

Logowanie
18
cze
"Wśród Starożytnych Greków i Rzymian " PDF Drukuj Email
Aktualności - Konkursy
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

Szkolny Konkurs Wiedzy Humanistycznej „Wśród Starożytnych Greków i Rzymian"został rozstrzygnięty. W bieżącym roku szkolnym organizatorki konkursu, panie: Ewa Wucke i Małgorzata Pęgowska  przygotowywały uczniów klas piątych do czwartej już edycji konkursu. W dniu 29.05.2008 do konkursu przystąpiło 36 uczestników jednak dopiero dogrywka wyłoniła finalistów. Konkurs miał na celu popularyzację wśród dzieci wiedzy o dziejach, kulturze i dorobku cywilizacyjnym starożytnych krajów śródziemnomorskich – kolebki kultury europejskiej oraz rozwijanie zainteresowań historią, sztuką i kulturą antyczną, a poprzez interdyscyplinarny charakter tematyki konkursu uświadomienie, że wiedza przekazywana na lekcjach plastyki, historii i języka polskiego łączy się, wzajemnie przeplata i uzupełnia.

Poprawiony: niedziela, 10 stycznia 2010 11:49
Więcej…
 
17
cze
"Zawołaj lato" PDF Drukuj Email
Aktualności - Inne
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
W dniu 17 czerwca 2008r. w świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie pt. "Zawołaj lato". Spektakl przygotowały: p. Z. Szymańska i M. Kacprowicz. Występowali wszyscy uczniowie klasy IIIc i kilku uczniów z klasy VIc. Dzieci recytowały szereg wesołych i pogodnych tekstów literackich związanych z nadejściem wakacji, nocą świętojańską oraz pożegnaniem szkoły. Wszyscy wykazali duże zdolności wokalne, śpiewając radosne piosenki o lecie ( w duetach lub grupowo ).
Poprawiony: niedziela, 10 stycznia 2010 11:55
Więcej…
 
11
cze
Nasi w Bielicach PDF Drukuj Email
Aktualności - Konkursy
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

7 czerwca 25 osobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach pod opieką p. A. Gabrychowicz, H. Nowak, E. Kubiak i R. Kłopskiej brała udział w XV Europejskich Biegach Młodych Olimpijczyków w Bielicach k/Sochaczewa. W imprezie brało udział 69 szkół podstawowych oraz liczne gimnazja i licea z różnych stron Polski

Dzieci biegały przełaje na dystansie 500, 700 i 1000 metrów w zależności od płci i wieku. Nasi młodzi biegacze zaprezentowali się wyśmienicie. Na 69 szkół podstawowych startujących w zawodach zajęli drużynowo III miejsce, za co otrzymali piękny puchar ufundowany przez Burmistrza miasta Sochaczewa.

Poprawiony: niedziela, 10 stycznia 2010 11:58
Więcej…
 
10
cze
"Nasza torba ekologiczna" PDF Drukuj Email
Aktualności - Konkursy
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
Wśród uczniów klas IV - VI został zorganizowany konkurs pt. "Nasza torba ekologiczna". Organizatormi byli: p. Małgorzata Wiśniewska (jr ) - świetlica szkolna i p. Tomasz Sobczak - biblioteka. Trzy pierwsze miejsca zajęły ex aequo prace: Kasi Markiewicz i Krystiana Brudnickiego z klasy IVb, Agnieszki Waliszewskiej z Vb i Sebastiana Stasiaka z Vd. Oto zwycięzcy ze swoimi ekologicznymi torbami.

 

Gratulujemy pomysłowości !

Poprawiony: niedziela, 10 stycznia 2010 11:59
 
03
cze
Podziękowanie PDF Drukuj Email
Aktualności - Konkursy
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

Dyrektor i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 składają na ręce Pana Karola Maciejewskiego, Prezesa Koła PZW w Krośniewicach, serdeczne podziękowania za zorganizowanie i przeprowadzenie zawodów wędkarskich z okazji Dnia Dziecka. Impreza ta cieszy się wśród uczniów wielkim zainteresowaniem, o czym niech świadczy jej 40 młodych uczestników.To dzięki Wam mogliśmy bez obaw zabrać na tą wycieczkę wszystkie zainteresowane wędkarstwem dzieci. Zorganizowanie takiej atrakcji już po raz kolejny, nie byłoby możliwe bez Państwa pomocy.

Dziękujemy

Poprawiony: środa, 09 listopada 2011 14:29
 
03
cze
Dyskoteka klas pierwszych PDF Drukuj Email
Aktualności - Inne
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   
W piątek 30.05.2008r. klasy pierwsze bawiły się na dyskotece z okazji Dnia Dziecka. Przy dźwiękach świetnej muzyki dyskotekowej nasi pierwszoklsiści dali pokaz tańca. A było na co popatrzeć... Tańczono solo, w parach, w grupach, wężykiem, z figurami i bez, itd... Zobaczcie sami.
Poprawiony: niedziela, 10 stycznia 2010 12:01
 
31
maj
Zawody wędkarskie PDF Drukuj Email
Aktualności - Konkursy
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

30 maja 2008r. po raz kolejny - z okazji Dnia Dziecka - odbyły się zawody wędkarskie zorganizowane przez Koło PZW w Krośniewicach.        Na łowisko do Franek pojechała cała klasa Vc oraz 20 uczniów z klas V-VI. Wszystkich łowiących było 27 osób. Organizacją zawodów zajęli się Panowie z Koła PZW. Imprezę prowadził i sędziował p. Karol Maciejewski. Dla wszystkich uczestników były dyplomy, a za miejsca od I-III puchary. Obowiązywała klasyfikacja wagowa, czyli wygrywa ten, kto złowi ryby o największej wadze (w sumie).

Poprawiony: niedziela, 10 stycznia 2010 12:03
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia414243444546następnaostatnia »

Strona 41 z 46


Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010)