Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

Breadcrumbs


bip_logo.png

Nauczyciele

Galerie zdjęć

Pliki do pobrania

Logowanie
02
gru
Szkolny konkurs na najpiękniejszą i najbardziej oryginalną fryzurę. PDF Drukuj Email
Aktualności - Konkursy
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

W poniedziałek 30 listopada w naszej szkole odbył się „Szkolny konkurs na najpiękniejszą i najbardziej oryginalną fryzurę." Uczestniczyć w nim mogli wszyscy chętni uczniowie i uczennice klas I-VI.

Pokaz odbywał się w ramach cyklu zajęć profilaktycznych dotyczącym promowania zdrowego stylu życia ze szczególnym uwzględnieniem dbałości o higienę włosów i ciała oraz zdrowe odżywianie. Mieliśmy też na celu wszechstronny, swobodny i radosny rozwój osobowości dziecka poprzez wspólną, integrującą zabawę.

 

Konkurs poprzedzały rozmowy, dyskusje, pogadanki wychowawców w poszczególnych klasach oraz prelekcje pielęgniarki szkolnej ze wszystkimi uczniami na w/w. tematy.

Podczas prezentacji fryzur jury miało trudne zadanie, gdyż poziom konkursu nie odbiegał od „światowych" pokazów.

Fryzury były bardzo oryginalne, kunsztownie wykonane i niezwykle pracochłonne. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci, pomysłowość i twórczą inwencję.

Poprawiony: środa, 02 grudnia 2015 14:04
Więcej…
 
02
gru
Dopalaczom mówimy NIE! PDF Drukuj Email
Aktualności - Inne
Wpisany przez Joanna Miszczuk   

W dniu 12 października odbyło się szkolenie w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kutnie na temat: „Zagrożenia nowymi substancjami psychoaktywnymi – narkotyki, dopalacze – profilaktyka, rozpoznawanie, interwencja". Szkolenie organizowane było przez Komendę Powiatową Policji w Kutnie, Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną oraz Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną dla pedagogów, psychologów, nauczycieli.

 

 

Z naszej szkoły oddelegowane zostały p. Aleksandra Marciniak – pedagog szkolny oraz p. Joanna Miszczuk – nauczyciel świetlicy.

Po szkoleniu zaplanowałyśmy cykl warsztatów dla uczniów klas III, IV,V,VI w ramach SZKOLNEGO PROGRAMU PROFILAKTYKI.

 

Opracowałyśmy scenariusz zajęć i przeprowadziłyśmy zajęcia warsztatowe pt.

„Dopalaczom mówimy NIE". Celem naszych zajęć było:

  • uświadomienie uczniom zagrożeń płynących z kontaktu z dopalaczami.
  • kształtowanie postawy krytycznej i asertywnej wobec różnych propozycji użycia środków uzależniających
Poprawiony: środa, 02 grudnia 2015 14:26
Więcej…
 
27
lis
Wróżby andrzejkowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

27 listopada 2015 r. w świetlicy odbyły się wróżby andrzejkowe. Uczennice klasy VIa wcieliły się w rolę wróżek – tarocistek. Zaprosiły wszystkich uczniów naszej szkoły na magiczne spotkanie – pełne wróżb, radości i zabawy. Pomysłów na andrzejkowe wróżby było wiele.... Nasze uczennice zaproponowały kilkanaście z nich, m. in. andrzejkowe kubeczki, kim będę, butelka, czy mowa kwiatów. Dzieci z przyjemnością i zaciekawieniem poznawały swoją przyszłość.

Poprawiony: środa, 02 grudnia 2015 13:55
Więcej…
 
27
lis
Książki naszych marzeń PDF Drukuj Email
Aktualności - Inne
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

W ramach projektu "Ksiażki naszych marzeń: otrzymaliśmy z MEN dofinansowanie w wysokości 2170 zł. Za sumę 2712,50 zł zakupionych zostało 126 pozycji. Tytuły ksiązek wybierali uczniowie klas I-VI tworząc "Listy książkowych przebojów".

Aktualnie realizujemy projekt "Książki naszych marzeń" w ramach którego popularyzujemy czytelnictwo i wybieramy czytelnika miesiąca i czytelniczy hit. Ksiazki czytamy w świetlicy szkolnej, w bibliotece i na dodatkowych zajęciach.

Wśród zakupionych pozycji są takie tytuły jak "Hobbit", "Zwiadowcy", "Koszmarny Karolek", "Władca Pierścieni", "Muminki".

 

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI.

Przystąpiliśmy do kolejnego projektu. Mamy nadzieję wzbogacić księgozbiór biblioteki szkolnej o dodatkowe tytuły.

Poprawiony: piątek, 27 listopada 2015 14:22
 
27
lis
Wybory do Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj Email
Aktualności - Inne
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

W dniu 26. października 2015 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Termin wyborów został ogłoszony trzy tygodnie wcześniej zgodnie z Ordynacją Wyborczą obowiązującąw naszej szkole. Poszczególne klasy wybrały swoich przedstawicieli w prawyborach i zgłosili ich kandydatury do wyborów właściwych. Wyłoniono ośmiu kandydatów z klas IV – VI. Ogłoszony został także konkurs na najlepszy plakat wyborczy. Od tej chwili uczniowie prowadzili kampanię wyborczą zgodnie z zasadami demokracji. Tworzyli ulotki oraz plakaty promujące swoich kandydatów. Wzorując się na kampanii wyborczej do parlamentu sztaby wyborcze prezentowały programy i zachęcały do oddawania głosów na swoich kandydatów.


 

Kulminacyjnym punktem kampanii było spotkanie kandydatów w wyborach i przedstawicieli samorządów klasowych z Panią Burmistrz Julianną Barbarą Herman. Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie przekazała uczniom wiele cennych wskazówek jak prowadzić demokratyczną i skuteczną kampanię wyborczą. Zwróciła szczególną uwagę na to jakimi cechami powinien charakteryzować się kandydat do Samorządu Uczniowskiego. Podkreśliła również rangę późniejszych działań przedstawicieli społeczności uczniowskiej.

Poprawiony: piątek, 27 listopada 2015 13:54
Więcej…
 
27
paź
Wycieczka do Warszawy PDF Drukuj Email
Aktualności - Wycieczki
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

24 września my uczniowie klasy IIA, IIB i II C wyjechaliśmy na pierwszą całodniową wycieczkę do Warszawy. Wcześniej przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas podróży autokarem i w czasie zwiedzania oraz zasady kulturalnego zachowania w miejscach publicznych. To bardzo ważne dobrze zaprezentować się w nowych sytuacjach i wśród nieznanych rówieśników i dorosłych.

Jechaliśmy ślicznym, nowoczesnym autokarem i podróż upłynęła nam szybko. Zaczęliśmy zwiedzanie od Łazienek, gdzie spotkaliśmy z panią przewodnik. Zobaczyliśmy najpierw Belweder i pomnik Józefa Piłsudskiego. Później pod pomnikiem Fryderyka Chopina wysłuchaliśmy utworów tego wielkiego kompozytora i zrobiliśmy grupowe zdjęcie. Wędrując przez park łazienkowski słuchaliśmy informacji pani przewodnik, podziwialiśmy kolorowe pawie, wesołe wiewiórki i piękne historyczne budowle.

Zwiedzaliśmy Pałac na wodzie-aż usta otworzyliśmy z zachwytu-widzieliśmy zegar słoneczny, amfiteatr, Starą Pomarańczarnię. Następnie pojechaliśmy na Stare Miasto. Zobaczyliśmy tam stare kamieniczki, Pomnik Syrenki, mury obronne, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski-nogi nas rozbolały od maszerowania, ale wszystko było takie piękne!

Następnie pojechaliśmy do budynku Telewizji Polskiej (TVP), gdzie pokazano nam jak powstają różnorodne programy telewizyjne, np. „Jaka to melodia", „Świat się kręci". Nie zdawaliśmy sobie sprawy ilu ludzi i ile urządzeń odpowiada za realizację programu. W sklepie z pamiątkami kupiliśmy zabawki, gadżety związane z telewizją, np. Krecika, Koziołka Matołka.

Poprawiony: wtorek, 27 października 2015 12:36
Więcej…
 
27
paź
„Pasowania nadszedł czas…” PDF Drukuj Email
Aktualności - Imprezy i uroczystości
Wpisany przez Arkadiusz Sochala   

18 września 2015r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Krośniewicach miała miejsce niezwykle ważna uroczystość. Najmłodsi uczniowie tej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie. Pierwszaki ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i pilnie uczyć się. Po tak podniosłej przysiędze zostali pełnoprawnymi uczniami tej szkoły. Aktu pasowania symbolicznym ołówkiem dokonywała pani i pan dyrektor szkoły A. Banasiak i Z. Kacprowicz. Następnie pełne przejęcia, odświętnie ubrane, śpiewały i recytowały, chcąc udowodnić wszystkim zebranym, iż są pełne zapału do zdobywania wiedzy. Części artystycznej przygotowanej przez panie wychowawczynie klas M. Lewandowską, K. Pietrzak i A. Morawską przysłuchiwali się tłumnie zgromadzeni rodzice, dziadkowie dzieci oraz szczególni goście ks. prałat Jacek Drzewiecki i pani W. Gajewska przedstawiciel BS w Krośniewicach. Po zaprezentowaniu swoich talentów dzieci nagrodzone zostały pięknymi dyplomami, upominkami, znaczkami odblaskowymi oraz książeczkami SKO. Ukoronowaniem uroczystości były pamiątkowe zdjęcia.

Uroczystość dostarczyła dzieciom i ich rodzicom wielu miłych przeżyć i wzruszeń.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 46


Template "schoolfree" designed by Hilliger Media (© 2010)